РОЗРОБКА УРОКУ МАТЕМАТИКИ

1 клас

Тема. Складання й обчислення виразів на додавання. (Слайд 1). 
 Мета: вправляти у складанні та розв’язуванні прикладів на додавання за малюнками предметів та монет, закріплювати вміння розпізнавати геометричні фігури; закріпити уміння користуватися термінами «доданок», «сума», удосконалювати навички письма вивчених цифр,  розвивати логічне мис­лення, кмітливість, мілку моторику, виховувати позитивне ставлення до пред­мета, формувати комунікативну, соціальну, інформаційну компетентності, вміння вчитися. 
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: віяла цифр, презентація до змісту уроку, таблиця з назвами компонентів дії додавання, картки із цифрами та буквами для роботи в парах, мікрофон, іграшки для утворення інтер’єру магазину, в тому числі на партах учнів з ярликами вартості, геометричні фігури, презентації з фізхвилинками, підручник, зошит з друкованою основою, робочий зошит.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ.
- Відгадайте загадку.
Вона буває на обличчі кожного, коли ми радіємо.
Вона приносить щастя в дім. Її не можна купити.
Вона нічого не коштує, а дає нам багато. (Усмішка) (слайд 2)
-    Які слова допомогли відгадати загадку?
-   Посміхайтесь під час спілкування! Будьте завжди привітні, усміхнені. Нехай тепло вашої посмішки зігріває людей, що поруч з вами.
-    Подаруйте веселу посмішку один одному та посміхніться нашим гостям.
ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
-         А посмішка для нас сьогодні дуже важлива тому, що ми потрапимо з вами сьогодні в ваш найулюбленіший магазин. А в який саме? (Магазин іграшок,  на слайді 3).

 -         І не просто потрапимо туди як відвідувачі, а будемо в цьому магазині працювати. І для того щоб наша робота була успішною треба посміхнутися привітно один одному та покупцям, які завітали в наш магазин.
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ.
1.     Усний рахунок. Індивідуальна робота з віялами. Інтерактивна гра «Сходинки» (на слайді 4) 
-         Щоб зайти в наш магазин іграшок, треба піднятися сходами. Підніматися сходами ми будемо за допомогою іграшки «Віяло цифр». Треба уважно дивитися на сходи і перед тим, як на них встати розв’язати приклади.

2.     Вправа «Мікрофон».
-         А що спільного ви помітили в цих прикладах? (Дія додавання).
-         Яким знаком в математиці позначаємо цю дію?
-         Пригадайте, як називаються числа при додаванні? (Назва компонентів на таблиці на дошці). 
-         Назвіть перший доданок в прикладі на першій сходинці?
-         Назвіть другий доданок в прикладі на третій сходинці?
-         Якою була сума приклада на четвертій сходинці? 
3.     Робота в парах. Розташування цифр в порядку збільшення. (Слайд 5). 



-         Для того щоб зайти в наш магазин іграшок, треба відкрити кодовий замок.  Зараз ви попрацюєте в парах. На партах у вас лежать картки з цифрами, які треба розташувати в порядку збільшення, це і буде код для того, щоб відкрити двері. (На картках цифри: 1,2,5,7,9).
(Вчителем здійснюється контроль виконання завдання).
-         А зараз відкрийте зошити та запишіть цей код на сторінці де стоїть крапочка, щоб не забути його.
-         Треба ще нам придумати назву нашого магазин. Переверніть картки з цифрами, не змінюючи порядку, та прочитайте назву (СІМБА – на слайді 5).  
  ФІЗХВИЛИНКА – гра «Чи знаєш ти наш магазин?»
-         Встаньте, опустить руки, заплющить очі. Я буду називати предмет, який є в нашому магазині, а ви мені показуєте його рукою. Коли я скажу, щоб ви розплющили очі, ви побачите, чи правильно ви показали.  
IV. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
-         Зараз ми потрапили успішно в наш магазин іграшок. І ось ми починаємо працювати в цьому магазині. А справжнім продавцям треба бути веселими та привітними, вміти правильно та швидко рахувати, все приладдя та товар тримати в повному порядку. Ось цим сьогодні ми і будемо на уроці займатися.
V. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.     Виконання завдань 1 на с. 42 підручника. (Слайд 6)
-         Вчора ввечері в магазин завезли новий товар – гелікоптери  і не встигли їх розмістити на полицях. Ми зараз відкриємо книги, в яких буз записаний цей товар, на с. 42 під №1 і, розрахувавши приклади, розмістимо його на відповідних полицях. А приклади з відповідями запишемо в своїх зошитах.
(Запис прикладів з коментуванням на дошці та в зошитах в перший стовпчик).
2.     Виконання завдань 3 на с. 42 підручника. (Слайд 7)
-         А зараз у нас з’явилися перші покупці – ваші батьки. Вони вже вибрали для себе товар, який хочуть купити та розрахуватися з продавцями грошима. А ми повинні порахувати ці гроші, склавши приклади на додавання за малюнками.
(Запис прикладів з коментуванням на дошці та в зошитах в другий стовпчик. На партах в учнів лежать іграшки з ярликами вартості. Після розв’язання прикладу, учень, у якого відповідна іграшка, віддає її покупцю).
ФІЗХВИЛИНКА динамічна  – мультимедійна презентація «Диско».
3.     Виконання завдань 4 на с. 42 підручника (усно)
-         Скільки товару продала наша помічниця білочка?
-         Якого товару вона продала найбільше? Найменше?
4.     Логічна вправа «Кмітливчик» (Слайд 8)

-         Нам треба порахувати скільки ще іграшок залишилося продати.
-         На полиці із звірятками нам треба порахувати скільки стоїть за ширмою зайчиків.
-         Скільки білочок лежить у коробочці? (Слайд 9)

-         Як порахувати, скільки всього іграшок нам треба ще продати? (Слайд 10)

-         Яку математичну дію виконали? 
-         Як називається число 7? Число3? Число 10? 
5. Робота з геометричним матеріалом. (Слайд 11)
-         Щоб ми швидко розпродали товар, нашому магазину потрібна реклама, створити яку нам допоможуть знання геометричних фігур.
-         До дошки виходять діти, на партах яких лежать геометричні фігури.
-         Які геометричні фігури ви бачите? 

-  (П’ятикутник (слово «СІМБА»), прямокутник – тире, зелений трикутник (склад «КРА»), синій трикутник (склад «ЩИЙ»), квадрат (склади «МАГА»), червоний трикутник (склад «ЗИН»), жовтий круг («Знак оклику»).
(Діти шикуються біля дошки, перевертають свої геометричні фігури, утворюючи фразу реклами: «СІМБА – КРАЩИЙ МАГАЗИН!», яку хором читають всі присутні(Слайд 12)).


-         Після такої реклами я думаю у нас буде багато покупців.
-         Підійшов час зачиняти наш магазин іграшок та підводити підсумок нашої роботи.
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ.
Вправа «Незакінчене речення».
-         Продовжить речення: «Сьогодні на уроці я...»
                                       «Сьогодні мені сподобалось…»
                                       «Мені було легко…»
                                       «Мені було важко…» 

Комментариев нет:

Отправить комментарий