4
клас
Тема. Природні дива України. Знаходження
дробу від числа. Задачі на
знаходження дробу від числа
Мета: формувати вміння учнів знаходити дріб від числа, вправляти у
розв’язуванні задач, які включають
знаходження дробу від числа; ознайомити
учнів з цікавими природними
об’єктами, які є на території України; розвивати навички самоконтролю, увагу, мислення; формувати
комунікативну компетентність; виховувати старанність у навчанні, допитливість ;
бажання берегти і примножувати багатства рідної землі.
Тип уроку: урок формування вмінь і навиків
Форма проведення: урок - подорож
Обладнання: комп’ютер, мультимедійна дошка, мультимедійна презентація на тему
«Природні дива України», сигнальні картки,
смайлики для визначення настрою, тестові
завдання
Хід уроку
І.Організація класу
– Який урок ми
розпочинаємо, діти? Слайд №1
Будем
математику вивчати
та
рідний край свій пізнавати.
Емоційне налаштування учнів на роботу на уроці
Учитель.
Подивились всі на
мене,
Усміхнулися усі.
Хто готовий до роботи? (піднімають руки)
Бачу, ви всі молодці.
Як ми будем працювати?
Учні. Дружно і активно.
Учитель. А у зошитах писати?
Діти. Охайно і красиво.
Учитель. Як же будете відповідати?
Діти. Швидко, точно, вміло.
Учитель. Тож часу не гаємо,
Учні. Беремося за діло.
– З яким настроєм, діти, ви приступаєте до
роботи? Позначте свій настрій на смайликах, які лежать у вас на партах (Слайд №2)
– У кінці уроку ми обов’язково порівняємо, чи
змінився ваш настрій?
ІІ. Активізація і корекція
знань учнів
– Я дуже хочу, щоб сьогодні ми провели цікавий і незвичайний урок.
– А щоб дізнатися, про що йтиме мова на уроці,
вам потрібно виконати вправи для усного
рахунку та розгадати ключові слова.
Усний рахунок
1. Гра «Математичні ланцюжки» (слайд №3)
Хвилинка каліграфії
– Запишіть числа у порядку зростання і
прочитайте перше ключове слово.
(Ключове слово : природні).
2. Гра «Відшукай загублене число» (слайд №4)
Ключове слово: ДИВА
– Утворіть із розсипаних літер третє ключове
слово.
(Ключове слово: України)
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
Мотивація навчальної діяльності
–
Отже, про що ми будемо говорити на уроці? (слайд №6)
Ми
будемо уявно подорожувати просторами
нашої рідної Батьківщини і знайомитися з
природними дивами, які є на її території.
Чим більше математичних завдань ви виконаєте, тим з більшою кількість
природних див України познайомитеся.
А
працювати будемо над вмінням знаходити
дріб від числа та вмінням у розв’язувати
задачі, які включають знаходження дробу від числа.
ІV. Розвиток математичних знань і вмінь учнів
-
Щоб
познайомитися з першим природнім дивом, яке є на території України вам потрібно
написати математичний диктант і виконати завдання на картках.
1.Математичний
диктант
ü Довжина печери Озерної ( на Тернопільщині)
становить114км, це на 74км менше, ніж довжина найдовшої печери на Україні та
у Європі, яка називається печера
Оптимістична (Тернопільщина). Яка довжина найдовшої печери на Україні? (188км)
ü Найбільше озеро на Україні – озеро Ялпуг
(Одеська обл.) , його середня глибина
становить 6м, що у 3 рази менше,
ніж глибина ще однієї перлини нашої української землі озера Синевир( Карпати), яке ще називають «морським
оком». Яка середня глибина озера Синевир?
(18м)
ü Довжина річки Дністер 1361км, це на 840км
менше, ніж довжина найбільшої річки України – Дніпро. Яка довжина Дніпра? (2201км)
Самоперевірка(Слайд №12)
– Із завданням математичного диктанту ви
справилися. Отже знайомимося з першим дивом нашої української землі.
Озеро Світязь знаходиться на Волині
поблизу міста Шацьк. Воно є найглибшим
озером на Україні. За свою неповторну красу воно було вибране одним із семи чудес України. Його вік понад 10 тисяч
років. Місцеві жителі говорять, що Світязь має дивовижну силу. Достатньо увійти
в його кришталеву воду, щоб відчути, як душа наповнюється світлою радістю, а
тіло здоров’ям.
2.Знаходження частини від числа
– Щоб
познайомитися з наступним природним дивом України пригадаємо правило, як знайти дріб від числа?
а)Усно знайдіть дріб від таких чисел
(Слайд №14).
б)Робота за підручником.
·
Завдання №669- пояснити, як знайшли дріб від числа;
·
Завдання№670- виконати з коментуванням біля дошки (Слайд №15)
– Молодці, ви швидко і правильно справилися із
завданням, тож знайомимося із наступним природним дивом України.
Мармурова печера(Слайди №16, 17)
Це мармурова печера, яка знаходиться у Криму.
Вона входить до п’ятірки найкрасивіших печер Європи. Її довжина більше 2 км, а вік понад 2 млн.
років.
Цю
печеру утворюють декілька галерей - зал. Усі зали печери прикрашені
різноманітними природними кам’яними відростками, які за допомогою спеціального
освітлення перетворюються на дивовижні зображення: слоненя, троянду, Царівну -
жабу, Діда Мороза та інших фантастичних персонажів.
Фізкультхвилинка
– Ви всі добре працювали, тож настав час
відпочити.
– Якщо дружно і старанно виконаєте вправи, то відкриєте для себе третє природне
диво України. Слайд 18.
Вправи для очей.(Слайд №19).
ü Швидко
покліпайте очима. Заплющить очі, спокійно порахуйте до 5( 2-3рази)
ü Міцно
зажмурте очі,порахуйте до 3, відкрийте очі, подивіться удалечінь(2-3р.)
ü Зробити
3-4кругових рухів очима вліво, вправо, розслабити очні м’язи, подивитися
удалечінь.
– Молодці, ви старанно виконували вправи.
Знайомимося з третім природним дивом України. Острів Хортиця. (Слайди №20,21 )
|
Розв’язування задач на знаходження дробу від
числа
– Про наступне природне диво України ви дізнаєтеся, якщо правильно
розв’яжете задачі на знаходження дробу від числа.
а) Скласти і розв’язати (усно) задачу за
коротким записом ( Слайд №22)
б) Робота за підручником
Задача №677 – розв’язати
з коментуванням біля дошки
Умова задачі ( слайд №23)
Розв’язання задачі:
1)
320∙100=32000
(м2) – площа, яку займає майданчик;
2)
86000-32000=54000(м2)-
решта площі;
3)
54000:4∙3=30500(м2)-
площа, яку займають кущі і дерева.
–
Молодці,
із задачами ви справилися, знайомимося із наступним природним дивом України.Дендропарк "Софіївка". (Слайди № 24,25)
Це дендрологічний парк «Софіївка». У 18
столітті його заснував граф Станіслав Потоцький для своєї дружини, яка була
гречанкою. Вона дуже сумувала за своєю батьківщиною, тому чоловік вирішив подарувати своїй дружині диво – сад, який би нагадував їй про
батьківщину, з красивими фонтанами, водоспадами, підземними ріками, красивими
скульптурами і диво – рослинами.
V. Узагальнення і систематизація знань учнів
Про ще
природне диво України ви дізнаєтеся, якщо правильно виконаєте тестові завдання.
Тестові
завдання (Слайд №26)
Самоперевірка (Слайд №27)
- Молодці,
з тестовими завданнями ви справилися, знайомимося ще з одним природним дивом
України. Джуринський водоспад. (Слайд № 28)
VІ.Підсумок уроку. Рефлексія
Ось така красива і дивовижна наша українська земля.
–
Чи сподобався вам, діти наш урок?
–
Який настрій ви маєте в кінці уроку? Покажіть
його на зворотній стороні смайликів.
–
Яке природне диво вам запам’яталося найбільше?
–
Чи хотілося вам дізнатися
про інші природні дива України?
–
Що для цього потрібно робити?
–
А ще , діти всім нам слід пам’ятати, що краса
нашої землі може зникнути, якщо ми про неї не будемо берегти природу і не
будемо про неї дбати.
(Слайд 29).
VІІ. Домашнє завдання: завдання № 680, №672(сильніші учні розв’язують
задачу двома способами)
(Слайд 30).
Комментариев нет:
Отправить комментарий