Урок математики з мультимедійним супроводом

3 клас
Тема. Розв’язування прикладів і задач на вивчені випадки арифметичних дій
Мета. Закріпити набуті знання вивчених випадків додавання і віднімання круглих трицифрових чисел; опрацювати розв’язування задачі на зведення до одиниці; розвивати увагу, кмітливість; виховувати почуття взаємодопомоги, взаємовиручки.
Обладнання: комп’ютери,  сигнальні картки, підручник (Богданович М.В. Математика для 3 класу. – К.: Освіта, 2003).
Хід уроку

I. Організаційний момент (Слайд № 1)
Всі почули ви дзвінок,
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть лиш дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка.
(Записати число, класна робота)
II. Мотивація навчальної діяльності учнів
  Сьогодні у нас незвичайний урок, ми зустрінемося  з  мешканцями дуже цікавої країни. А щоб дізнатися як вона називається, нам потрібно розшифрувати її назву.
 Гра «Шифрувальник» (Слайд № 2) (діти працюють на комп’ютерах)
590 – 270      320      к
780 – 60        720      а
210 + 90        300      з
110 + 210      320      к
560 + 30        590      о
140 -  30        110      в
850 – 130       720     а
300
320
200
720
330
590
740
600
110
856
з
к
н
а
м
о
у
я
в
д
 Отже, ми сьогодні зустрінемося з  мешканцями казкової країни.
III. Оголошення теми й мети уроку (Слайд № 3)
  Як ви думаєте, чому казкові герої завітали  до нас ? (У них виникли проблеми з додаванням і відніманням трицифрових чисел, та не можуть розв’язати задачу)
 Отже, сьогодні на уроці  нам доведеться  допомогти  їм повторити прийоми додавання і віднімання круглих трицифрових чисел та пояснити розв’язання задачі.

     - Виявляється мешканці цієї країни приготували нам  завдання, з якими вони самі не можуть впоратися. Тому просять нашої допомоги.  І перший лист надійшов від Лісовичка. Він дуже добрий, але всього боїться. В наш важкий час він вирішив захистити свій будинок від непроханих гостей і поставив замок з кодом. Але вийшов на прогулянку і так злякався зайчика, що геть забув код. От він і просить нашої допомоги. (Слайд № 4)
      -  А щоб йому допомогти, треба розв’язати три рівняння. Корені цих рівнянь і будуть кодом від замка Лісовичка. (Розв’язують на дошці)
Х + 200 = 700       370 – х = 40           х + 320 =  800
Х= 500                    х = 330                   х = 480
  

       - Отже, спочатку Лісовичку потрібно набрати 500, потім 330 і 480 і двері його будинку відчиняться.

 - Лісовичок вам щиро дякує. (Слайд № 5)
V. Закріплення вивченого матеріалу  
1. Наступний лист надійшов від Кота в чоботях.
«Шановне панство, всім вам «няв»
Із щирістю я надіслав.
Скажу відверто, без обману:
Я учнів завжди поважав.
Я чоботи свої стоптав,
Багато чого взнав:
І хитрощі, і чари злі
У ріднім краї й на чужій землі.
Але сьогодні на уроці
Приємно разом з вами бути
І перемогу над прикладами  здобути». (Слайд № 6)
- Кіт у чоботях  розв’язав приклади № 620, але сумнівається чи всі правильно. Допоможіть, будь ласка, перевірити. (Самостійна робота № 620. Перевірка за сигнальними картками, правильна відповідь – зелена картка, а неправильна – червона.) (Слайд № 7)
- Кіт у чоботях дуже задоволений і вдячний вам, пішов відпочивати, а ви здається теж стомилися і хочете відпочити.
(Музична фізкультхвилинка.)  (Слайд № 8)

.  Баба Яга не втрималася і теж просить вашої допомоги. (Слайд № 9)

- Ось що вона пише: «Почула я, про розумних учнів 3 класу, сіла на мітлу й полетіла в Тарасівську школу.  Хочу щоб ви мені допомогли розв’язати задачу. (Слайд № 10)

 - Два місяці варила лісовим мешканцям їсти, але ніяк не можу порахувати скільки моркви я витратила. Допоможіть, будь ласка. А задачу я вам у підручник надіслала №621.»  (Колективне розв’язування задачі).
1)    760 – 320 = 440 (кг) – витратили за перший місяць;
2)    440 + 20 = 460  (кг) – витратили за другий місяць.
Відповідь: наступного місяця витратили 460 кг моркви.  
(Слайд № 11)Баба Яга вам дуже вдячна.


- Ой, тут ще один лист. (Слайд № 12)
- Здається від Мишки Міні, Мудрої Сови та доброго бульдога вони трішки здивовані:
«Ой, не можна так, малята,
Все про все одразу знати!
Ось поясніть нам, що ви сьогодні робили на уроці?» 
(Сьогодні на уроці ми повторили прийоми додавання і віднімання трицифрових чисел).
VI. Підсумок уроку. Оцінювання.
VIIДомашнє завдання. (Диференційоване, за картками). (Слайд № 13)

 - В мене залишився останній лист від Попелюшки. Зла  мачуха дала їй дуже багато роботи і бідна дівчинка не встигає її  зробити. Тому просить вашої допомоги і надсилає вам картки з домашнім завданням. Допоможемо?
- Дякую за гарну роботу. Урок закінчено. (Слайд № 14)








Комментариев нет:

Отправить комментарий